Relanium – Warszawa | Relanium bez recepty

Relanium - Warszawa | Relanium bez recepty

Relanium - Warszawa | Relanium bez recepty

RELANIUM na kaca?

Relanium – którego substancją czynną jest diazepam, długo działająca pochodna benzodiazepiny. Wykazuje silne działanie przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, uspokajające i nasenne oraz rozluźniające mięśnie. Lek dostępny jest w formie ampułek do podawania domięśniowego i dożylnego, tabletek oraz wlewek doodbytniczych.

Relanium - Warszawa | Relanium bez recepty 02

Działanie Relanium

Relanium, podobnie jak alkohol wywiera uspokajający wpływ na organizm, dlatego może być lub jest jednym z leków stosowanych do łagodzenia ciężkich objawów AZA,  (alkoholowego zespołu abstynencyjnego) w takich zabiegach jak odtrucie alkoholowe. W związku ze swym, podobnym do alkoholu uspokajającym działaniem na organizm może złagodzić głód psycho -fizyczny związany z odstawieniem alkoholu (trzęsienie rąk, kołatanie serca, lęk i niepokój, pobudzenie, rozdrażnienie).  Relanium jest lekiem wpływającym depresyjnie na OUN (ośrodkowy układ nerwowy) może powodować zaburzenia równowagi, senność, obniżenie koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchowej oraz zaburzenia układu krążeniowo – oddechowego. 

Relanium + alkohol = zagrożenie zdrowia lub życia

W związku ze swym działaniem na organizm, zabronione jest po przyjęciu diazepamu oraz innych leków z grupy benzodiazepin, prowadzenie pojazdów, obsługa urządzeń mechanicznych oraz wykonywania czynności w których potrzebna jest skupiona uwaga i koncentracja. Szczególnie niebezpieczne dla osób używających i nadużywających  alkohol jest depresyjne działanie Relanium na układ oddechowy. Relanium nasila działanie alkoholu a alkohol nasila działanie Relanium. Sam alkohol w związku ze swym działaniem depresyjnym na OUN może powodować zaburzenia oddychania, zespół bezdechu sennego oraz powodować niewydolność oddechową, jednak w połączeniu z benzodiazepinami jakimi jest m.in. Relanium jest szczególnie niebezpieczny.

Czy Relanium uzależnia?

Łączenie benzodiazepin z alkoholem jest niebezpieczne nie tylko ze względu na groźne dla życia depresyjne działanie na układ krążeniowo – oddechowy ale również ze względu na ryzyko związane z tzw. uzależnieniem mieszanym (krzyżowym).  Diazepam, podobnie jak inne benzodiazepiny, może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne.  Łatwiej uzależnia osoby cierpiące na chorobę alkoholową dlatego stosowanie leku u osób uzależnionych od alkoholu powinno być ograniczone do minimum.  Relanium po długotrwałym stosowaniu lub podawaniu wielokrotnych dawek wpływa na rozwój tolerancji czyli zimniejsza się odczuwalne działanie leku zmuszające osobę przyjmującą do ciągłego zwiększania dawki lub przyjmowania leku coraz częściej. 

Otrucie alkoholowe i podawanie Relanium

Stosowanie Diazepamu u osób uzależnionych od alkoholu, które przerwały ciąg alkoholowy jest uzasadnione z kilku powodów.  Odtrucie alkoholowe ma na celu zmniejszenie dolegliwości oraz zmniejszenie ryzyka rozwoju alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Alkoholowy zespół abstynencyjny jest potencjalnym stanem zagrożenia życia! Nieleczony może doprowadzić do powikłań związanych z zaostrzeniem zespołu abstynencyjnego, padaczki, stanu padaczkowego,  majaczenia alkoholowego, (delirium tremens).

Relanium - Warszawa | Relanium bez recepty 04

Jak długo brać Relanium?

Jak najkrócej !!! To nie jest lek do długotrwałego leczenia. Zawsze należy ustalić najmniejszą skuteczną dawkę i stosować leczenie najkrócej, jak to możliwe. Zmniejszanie dawki leku powinno się prowadzić stopniowo, pod kontrolą lekarską ze względu na możliwość wystąpienia zespołu odstawiennego.

Należy pamiętać, że Relanium nie leczy choroby alkoholowej! Nie zmniejsza uzależnienia, nie spowoduje, że nauczysz się regulować swoje emocje oraz zaczniesz kontrolować spożywanie alkoholu. Jak żyć z chorobą alkoholową może nauczyć Cię tylko praca nad sobą w trakcie terapii.

Relanium na kaca. Brać czy nie?

Odpowiedz nie jest prosta. Każdy z nas jest inny i każdy reaguje w inny sposób w różnych sytuacjach i na różne substancje. Tak samo jest z Relanium. My nie leczymy parametrów, my leczymy pacjenta ! Jeśli będzie konieczność i potrzeba a Twój stan będzie do poprawy zdrowia wymagał podania Relanium lub innych leków, nie musisz się obawiać, na pewno je dostaniesz. Oczywiście przed podaniem każdego leku należy rozważyć ryzyko jego podania a także korzyści i skutki uboczne jego podania. 

Jeśli brakuje Ci silnej woli, zastanów się nad zabiegiem – wszywka alkoholowa, ESPERAL.

Proponowany przez nas detoks alkoholowy podczas którego w uzasadnionych przypadkach podajemy Relanium jest jedną z metod zmniejszenia ryzyka wystąpienia dolegliwości których obawiają się osoby chcące przerwać ciągach alkoholowych czyli m.in. padaczka.

Jeśli chcesz w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy zgłoś się do nas na odtrucie alkoholowe. Znamy się na swojej pracy. Z nami bezpiecznie i komfortowo przerwiesz ciąg alkoholowy. Bez oceniania i zbędnych komentarzy pomożemy Ci zawalczyć o poprawę Twojego życia. Jednak powinieneś pamiętać, że odtrucie alkoholowe to dopiero początek. Bez dalszej pracy, leczenia, terapii, Twój wewnętrzny „potwór” – uzależnienie, będzie tylko czekał, żeby Cię zmanipulować i zmusić do powrotu do nałogu. 

Padłeś !!! My pomożemy Ci wstać ale to od Ciebie zależy jak długo będziesz stał na swoich nogach!!!