Detoks alkoholowy w domu i w ośrodku - Warszawa

Odtrucie alkoholowe - Warszawa. Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku?

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie
Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku?

Zacznijmy od tego, że każdy z nas jest inny! Każdy z nas inaczej reaguje na różne sytuacje, ma inne potrzeby, inaczej odczuwa i różnie reaguje na różne substancje. Dlatego My, personel KROPLOWKI24, każdego pacjenta traktujemy wyjątkowo i indywidualnie, reagując na jego dolegliwości i potrzeby, aby czuł się komfortowo w ciężkim dla niego czasie powrotu do zdrowia. Czym różni się detoks alkoholowy w domu, a jak przebiega odtrucie alkoholowe w ośrodku? Wykażemy istotne różnice poniżej, a ostatecznie to Ty musisz zdecydować jaka forma dla Ciebie będzie odpowiednia oraz bezpieczna. Detoks alkoholowy Warszawa, chcesz dowiedzieć się więcej lub zamówić usługę, odtrucie alkoholowe, skontaktuj się z nami. Tel.: 608162216

Detoks alkoholowy w domu

Detoks alkoholowy można przeprowadzić w domu pacjenta i niektórzy uważają taką usługę za najlepsze rozwiązanie. Oczywiście odtrucie alkoholowe w domu ma swoje zalety, m.in. jesteśmy u siebie, w miejscu, które znamy i lubimy, nie musimy się specjalnie przygotowywać czy pakować a pracownik przyjedzie do naszego domu i poda nam kroplówki, leki oraz prawdopodobnie zostawi nam lekarstwa na czas, kiedy się obudzimy i gdy po zabiegu jednak nie będziemy czuli się jeszcze całkiem trzeźwo. U części pacjentów takie działania przynoszą pozytywny skutek. Jednak nie u wszystkich! Często uzależnione jest to od stanu ogólnego pacjenta, czy choruje przewlekle, jeśli tak to na co? Czy przyjmuje leki, jeśli tak to czy przyjmuje je regularnie, czy przyjmował je podczas picia? Jak długo trwał ciąg alkoholowy? Jakie posiłki były spożywane? Kiedy była przyjęta ostatnia dawka alkoholu przed odtruciem? Jak często pacjent był poddawany zabiegom odtrucia? Czy przyjmował jakieś substancje psychoaktywne, jeśli tak to jakie, jak często w jakich dawkach? Czy używał i nadużywał różne leki itd.

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie
Każdy z nas jest inny i każdy z nas rożnie reaguje na leki i na leczenie. Większości z nas zdarzyło się nadużyć alkoholu i cześć z nas zauważyła, że czasem, jest tak, że wstajemy rano, bierzemy prysznic, wypijamy kawę i zjadamy kanapkę i jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Czasami jednak nawet po zdawałoby się niewielkiej ilości alkoholu, nie możemy się pozbierać przez kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt godzin. Gdzie na samą myśl o zjedzeniu kanapki, kręci nam się w głowie i od razu mamy odruch wymiotny. Tak samo dzieje się z piciem ciągami alkoholowymi, z tym, że z reguły zespół odstawienny trwa od 24 do 72 godzin a czasem nawet dłużej. Części pacjentów pomoże jednorazowa wizyta specjalisty, podłączenie kroplówek z witaminami i elektrolitami. Innym pomogą dodatkowe leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne, uspokajające i nasenne, jeszcze innym pomoże, przyjmowanie leków w tabletkach po kroplówkach a inni będą potrzebowali kilkudniowej opieki medycznej, podłączenia kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kroplówek, leków przeciwdrgawkowych, przeciwpadaczkowych, przeciwlękowych i uspokajająco – nasennych.

Porównując to do np. bólu zęba, niektórym z nas pomoże Paracetamol, inni będą potrzebowali Pyralginy, Ketonalu, Tramalu lub innych leków a niektórym będzie potrzebna wizyta u specjalisty i przyjmowanie antybiotyków, leków na receptę lub zabieg. Jeśli jesteś ciekawy jakie leki stosujemy, jakie witaminy, minerały i elektrolity ułatwiają odtrucie alkoholowe przeczytaj kolejny artykuł z naszej zakładki PORADY.

Decydując się na detoks w domu, musimy, zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń m.in. będziemy pod opieką osoby medycznej tylko podczas zabiegu kroplówek. Prawdopodobnie podczas przetaczania płynów zaśniecie i nie wiadomo, w jakim stanie się obudzicie (my zawsze trzymamy kciuki, żebyście po zabiegu czuli się lepiej). Część pacjentów wstaje po kilku lub kilkunastu godzinach w świetnym stanie i bez objawów tzw. kaca. Niektórzy wstaje z mniej lub bardziej nasilonymi drżeniami, osłabieniem, sennością i głodem. Część pacjentów będzie, potrzebowała dalej przyjmować leki w tabletkach pozostawione podczas zabiegu inni nadal będą, czuli się bardzo źle. Niestety, nie każda osoba uzależniona ma kogoś, kto będzie, mógł ją przypilnować i wesprzeć. Nie każdy, po przebudzeniu będzie miał na tyle silną wolę i będzie na tyle zmotywowany, żeby umieć się oprzeć „potworowi”, którego ma w głowie, czyli uzależnieniu i wywołanemu przez nie głodem. Część osób po przebudzeniu mając nawet niewielkie objawy odstawienne, lub nawet ich nie mając, ale budząc się z tzw. „moralniakiem”, nie potrafiąc się oprzeć pokusom „potwora” uzależnienia sięgnie po swoje „ulubione „ lekarstwo, czyli po alkohol lub inne substancje powodując powrót do ciągu. I tu ogromną przewagę ma świadczona przez  KROPLOWKI24, regeneracja w warunkach stacjonarnych.
Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie

Detoks alkoholowy w ośrodku

Jeśli decydujemy się na detoks w ośrodku przez cały czas jesteśmy pod opieką specjalisty, osób, które na bieżąco będą czuwały, sprawdzały i monitorowały nasz stan i w razie potrzeby będą, reagowały, podając nam w zależności od naszego stanu odpowiednie leki, aby nasze zdrowie jak najszybciej uległo poprawie a regeneracja naszego organizmu przebiegła jak najmniej dotkliwie. Dużym atutem naszej usługi odtrucie alkoholowe, regeneracji stacjonarnej jest to, że mieści się ona w pomieszczeniach zaprzyjaźnionego ośrodka terapii, gdzie zarówno pacjenci, jak i ich rodziny zyskują od razu możliwość wsparcia terapeutycznego. Każdy pacjent w trakcie regeneracji jest motywowany i wspierany w zrozumieniu swojej choroby i motywowany do podjęcia dalszej terapii. Bardzo duże znaczenie ma również odizolowanie pacjenta przebywającego na odtruciu w ośrodku od substancji uzależniającej. Pacjent przebywający na detoksie stacjonarnym czy po przebudzeniu w ośrodku nawet jak wstaje z głodem, nie ma możliwości sięgnięcia po substancję uzależniającą. Nie może przyjąć, wypić resztek które zostały mu w domu, nie może iść i wyjąć ich z zapasów czy ze skrytek. Nie może wyjść do najbliższego sklepu i kupić sobie czy zamówić taksówką. Znajduje się w gronie specjalistów i pod ich baczną kontrolą aby w każdej chwili pomóc mu fizycznie, podać leki czy wesprzeć rozmową.

Detoks alkoholowy, czyli jak przestać pić bez padaczki!

Niektórym pacjentom, decyzję o zaprzestaniu picia alkoholu, utrudnia obawa przed wystawieniem PADACZKI. Odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy świadczony przez KROPLOWKI24 w trakcie którego wyrównywane są zaburzenia wodno – elektrolitowe, podawane są leki przeciwdrgawkowe i przeciwpadaczkowe znacząco zmniejsza lub nawet całkowicie eliminuje możliwość wystąpienia padaczki alkoholowej.

Odtrucie alkoholowe to nie magia

Odtrucie alkoholowe to niestety nie jest żadna magia. To nie jest magiczna różdżka która sprawi, że w jakiś cudowny sposób wypity alkohol zniknie z waszego organizmu a wszystkie negatywne skutki które spowodował nagle się wycofają. Ustalmy, że jednak alkohol to jest „trucizna” dla organizmu z którą organizm musi sobie jakoś poradzić. Alkohol oprócz dużego obciążenia dla wątroby, która musi go zmetabolizować, niszczy błonę śluzową żołądka i florę bakteryjną naszego układu pokarmowego. Dlatego im częściej i im więcej pijesz tym należy się spodziewać, że twój organizm będzie dłużej wracał do swojej sprawności. Niestety nie zawsze wszystkie skutki długotrwałego spożywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, czyli wszystkie zaburzenia wodno – elektrolitowe, braki minerałów i witamin da się wyrównać przez jeden dzień, kilkoma kroplówkami czy garścią leków. Zaburzenia neurologiczne, koncentracji i snu też często nie przechodzą w ciągu kilku godzin. To samo dotyczy uzależnienia. To nie jest tak, że kroplówki, odtrucie alkoholowe, naprawią mózg osoby uzależnionej. Kroplówki nie sprawią, że nagle przestanie chcieć się pić, że nagle nauczymy się po jednym czy dwóch piwach czy drinkach mówić STOP, więcej nie pije. Detoks nie sprawi, że znikną nasze problemy i nauczymy się regulować nasze emocje. Detoks alkoholowy to jeden z pierwszych kroków, które powinno się podjąć jeśli osoba uzależniona chce coś zmienić w swoim życiu. To początek drogi do zdrowienia i nauczenia życia w trzeźwości. Podkreślmy, że to pierwszy krok za którym, jeśli nie zrobi się kolejnych, czyli nie podejmie się terapii to „potwór” uzależnienia wcześniej czy później znowu zaatakuje.

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie

Detoks alkoholowy przed wszywką.

Droga do całkowitej abstynencji nie jest prosta i kilkudniowy odtrucie alkoholowe zdecydowanie nie wystarczy, aby zwyciężyć walkę z wrogiem. Detoks pozwala przygotować organizm do terapii uzależnień. To pierwszy, a zarazem niezwykle istotny etap drogi po nową, wolną od problemów przyszłość. Warto przypomnieć, że leczenie uzależnień może podjąć wyłącznie trzeźwa osoba. Jedną z metod wsparcia osób uzależnionych w trzeźwości jest tzw. zaszycie, wszywka, Esperal czyli Disulfiram. Jeśli jesteście ciekawi jak działa, jakie są jego plusy i minusy to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu dotyczącego tego leku: Wszywka alkoholowa Esperal

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku? Detoks w Warszawie

Co oferujemy w zakresie detoksu i leczenia?

Decyzję i wybór formy leczenia pozostawiamy Wam! Ponieważ to Wy jesteście tu najważniejsi !!! My, KROPLOWKI24 bez względu na Wasz wybór zrobimy co w naszej mocy, żeby Wam pomóc, wspierając Was, oferując naszą wiedzę i doświadczenie, żeby cały proces powrotu do zdrowia minął efektywnie i w sprzyjających warunkach.

Gwarantujemy dyskrecję, profesjonalizm, najwyższe standardy i bezpieczeństwo, ale również tolerancję, wyrozumiałość i przyjacielską atmosferę.

Nasza wysoka skuteczność oparta jest na doświadczeniu z pracy w wielu miejscach takich jak m.in., Pogotowie Ratunkowe, Szpitalny Odział Ratunkowy, oddział detoksykacyjny, oddział psychiatryczny, izba wytrzeźwień i w wielu innych miejscach oraz walki z własnymi uzależnieniami, wadami i słabościami.

Detoks alkoholowy w domu – Warszawa i okolice

Oferujemy detoks alkoholowy w domu w Warszawie i okolicach. KROPLOWKI24 dojeżdżają do pacjenta do 100 km od Warszawy. Jeśli mieszkasz dalej, nie przejmuj się ! Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (tel. 608162216) i ustalaniu jak możemy Ci pomóc, dojeżdżamy do pacjentów w całej Polsce.
Stacjonarnie, w naszym ośrodku w Konstancinie Jeziorna (jedna z podwarszawskich miejscowości ) przyjmujemy pacjentów z całego świata.

Odtrucie alkoholowe Warszawa. Detoks alkoholowy – w domu czy w ośrodku.

Zadzwoń teraz