Glukoza w leczeniu alkoholowym

Glukoza? Kiedy i dla kogo?

Glukoza – podstawowy substrat energetyczny – jest zużywana przez wszystkie tkanki organizmu. W komórkach nerwowych utlenianie tego związku pokrywa 30% zapotrzebowania energetycznego. Zmniejsza zapotrzebowanie na metabolizm tłuszczów, zapobiega ketonemii i kwasicy przez zwiększenie ilości glikogenu w wątrobie. Jeśli nie ma wystarczającej ilości glukozy, zwiększa się ilość utlenionego tłuszczu i pośrednie produkty (kwas hydroksymasłowy i acetooctowy) kumulują się we krwi, powodując ketonemię. Glukoza jest odżywką energetyczną mięśni. Działa również moczopędnie. Podawana pozajelitowo wzmacnia skurcze serca, zwłaszcza osłabionego, rozszerza naczynia wieńcowe. Jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkładana w postaci glikogenu w wątrobie. Organizm może metabolizować ok. 0,8 g glukozy na 1 kg mc. na godzinę. 5% roztwór glukozy uzupełnia zapotrzebowanie na wodę. Pokrycie dobowego zapotrzebowania na wodę nie powoduje pokrycia dobowego zapotrzebowania energetycznego. Uzupełnia niedobór glukozy. 5% roztwór glukozy jest płynem izoosmotycznym.
Roztwór glukozy 5% Baxter jest stosowany:
  • w odwodnieniu hiperosmicznym i izoosmicznym,
  • w niedoborze węglowodanów,
  • w hipoglikemii (np. po przedawkowaniu insuliny),
  • w profilaktyce i leczeniu kwasicy ketonowej oraz kwasicy w przypadkach głodzenia,
  • pomocniczo w uszkodzeniu miąższu wątroby, żywieniu pozajelitowym, okresie rekonwalescencji, porfirii.
  • w stanach hipowolemii, jako środek krótkotrwale zwiększający objętość krwi krążącej.

Decyzję i wybór formy leczenia pozostawiamy Wam! Ponieważ to Wy jesteście tu najważniejsi !!! My, KROPLOWKI24 bez względu na Wasz wybór zrobimy co w naszej mocy, żeby Wam pomóc, wspierając Was, oferując naszą wiedzę i doświadczenie, żeby cały proces powrotu do zdrowia minął efektywnie i w sprzyjających warunkach.

Gwarantujemy dyskrecję, profesjonalizm, najwyższe standardy i bezpieczeństwo, ale również tolerancję, wyrozumiałość i przyjacielską atmosferę.

Nasza wysoka skuteczność oparta jest na doświadczeniu z pracy w wielu miejscach takich jak m.in., Pogotowie Ratunkowe, Szpitalny Odział Ratunkowy, oddział detoksykacyjny, oddział psychiatryczny, izba wytrzeźwień i w wielu innych miejscach oraz walki z własnymi uzależnieniami, wadami i słabościami.

KROPLOWKI24 dojeżdżają do pacjenta do 100 km od warszawy. Jeśli mieszkasz dalej, nie przejmuj się ! Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i ustaleniu jak możemy Ci pomóc, dojeżdżamy do pacjentów w całej Polsce. Stacjonarnie, w naszym ośrodku w Konstancinie Jeziorna (jedna z podwarszawskich miejscowości) przyjmujemy pacjentów z całego świata.

Zadzwoń teraz