Porady

Detoks alkoholowy w domu - Warszawa

Detoks alkoholowy w domu - Warszawa

Zacznijmy od tego, że każdy z nas jest inny! Każdy z nas inaczej reaguje na różne sytuacje, ma inne potrzeby, inaczej odczuwa i różnie reaguje na różne substancje. Dlatego My, personel KROPLOWKI24, każdego pacjenta traktujemy wyjątkowo i indywidualnie, reagując na jego dolegliwości i potrzeby, aby czuł się komfortowo w ciężkim dla niego czasie powrotu do zdrowia.
Odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy, można przeprowadzić w domu pacjenta i niektórzy uważają taką usługę za najlepsze rozwiązanie. Oczywiście ma to swoje zalety, m.in. jesteśmy u siebie, w miejscu, które znamy i lubimy, nie musimy się specjalnie przygotowywać czy pakować a pracownik przyjedzie do naszego domu i poda nam kroplówki, leki oraz prawdopodobnie zostawi nam lekarstwa na czas, kiedy się obudzimy i gdy po zabiegu jednak nie będziemy czuli się jeszcze całkiem trzeźwo. U części pacjentów takie działania przynoszą pozytywny skutek. Jednak nie u wszystkich! Często uzależnione jest to od stanu ogólnego pacjenta, czy choruje przewlekle, jeśli tak to na co? Czy przyjmuje leki, jeśli tak to czy przyjmuje je regularnie, czy przyjmował je podczas picia? jak długo trwał ciąg alkoholowy? Jakie posiłki były spożywane? Kiedy była przyjęta ostatnia dawka alkoholu przed odtruciem? Jak często pacjent był poddawany zabiegom odtrucia? Czy przyjmował jakieś substancje psychoaktywne, jeśli tak to jakie, jak często w jakich dawkach? Czy używał i nadużywał różne leki itd.

Detoks w domu

Każdy z nas jest inny i każdy z nas rożnie reaguje na leki i na leczenie. Większości z nas zdarzyło się nadużyć alkoholu i cześć z nas zauważyła, że czasem, jest tak, że wstajemy rano, bierzemy prysznic, wypijamy kawę i zjadamy kanapkę i jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Czasami jednak nawet po zdawałoby się niewielkiej ilości alkoholu, nie możemy się pozbierać przez kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt godzin. Gdzie na samą myśl o zjedzeniu kanapki, kręci nam się w głowie i od razu mamy odruch wymiotny. Tak samo dzieje się z piciem ciągami alkoholowymi, z tym że z reguły zespół odstawienny trwa od 24 do 72 godzin a czasem nawet dłużej. Części pacjentów pomoże jednorazowa wizyta specjalisty, podłączenie kroplówek z witaminami i elektrolitami, innym pomogą dodatkowe leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne, uspokajające i nasenne, jeszcze innym pomoże, przyjmowanie leków w tabletkach po kroplówkach a inni będą potrzebowali kilkudniowej opieki medycznej, podłączenia kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kroplówek, leków przeciwdrgawkowych, przeciwpadaczkowych, przeciwlękowych i uspokajająco – nasennych.

Detoks alkoholowy w domu - Warszawa
Porównując to do np. bólu zęba, niektórym z nas pomoże Paracetamol, inni będą potrzebowali Pyralginy, Ketonalu, Tramalu lub innych leków a niektórym będzie potrzebna wizyta u specjalisty i przyjmowanie antybiotyków, leków na receptę lub zabieg.
Detoks alkoholowy w domu - Warszawa

Detoks alkoholowy w domu

Decydując się na detoks w domu, musimy, zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń m.in. będziemy pod opieką osoby medycznej tylko podczas zabiegu kroplówek. Prawdopodobnie podczas przetaczania płynów zaśniecie i nie wiadomo, w jakim stanie się obudzicie (my zawsze trzymamy kciuki, żebyście po zabiegu czuli się lepiej). Część pacjentów wstaje po kilku lub kilkunastu godzinach w świetnym stanie i bez objawów tzw. kaca. Niektórzy wstaje z mniej lub bardziej nasilonymi drżeniami, osłabieniem, sennością i głodem. Część pacjentów będzie, potrzebowała dalej przyjmować leki w tabletkach pozostawione podczas zabiegu inni nadal będą, czuli się bardzo źle. Niestety, nie każda osoba uzależniona ma kogoś, kto będzie, mógł ją przypilnować i wesprzeć. Nie każdy, po przebudzeniu będzie miał na tyle silną wolę i będzie na tyle zmotywowany, żeby umieć się oprzeć „potworowi”, którego ma w głowie, czyli uzależnieniu i wywołanemu przez nie głodem.

Część osób po przebudzeniu mając nawet niewielkie objawy odstawienne, lub nawet ich nie mając, ale budząc się z tzw. „moralniakiem”, nie potrafiąc się oprzeć pokusom „potwora” uzależnienia i sięgnie po swoje „ulubione „ lekarstwo, czyli po alkohol lub inne substancje powodując powrót do ciągu. I tu ogromną przewagę ma świadczona przez KROPLOWKI24, regeneracja w warunkach stacjonarnych. Gdzie przez cały czas jesteśmy pod opieką specjalisty, osób, które na bieżąco będą czuwały, sprawdzały i monitorowały nas stan i w razie czego będą, reagowały, podając nam w zależności od naszego stanu odpowiednie leki, aby nasze zdrowie jak najszybciej uległo poprawie a regeneracja naszego organizmu przebiegła jak najmniej dotkliwie. Dużym atutem naszej regeneracji stacjonarnej jest to, że mieści się ona w pomieszczeniach zaprzyjaźnionego ośrodka terapii, gdzie zarówno pacjenci, jak i ich rodziny zyskują od razu możliwość wsparcia terapeutycznego. Każdy pacjent w trakcie regeneracji jest motywowany i wspierany w zrozumieniu swojej choroby i motywowany do podjęcia dalszej terapii.

Detoks alkoholowy w domu - Warszawa
Niektórym pacjentom, decyzję o zaprzestaniu picia alkoholu, utrudnia obawa przed wystapieniem PADACZKI. Odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy świadczony przez KROPLOWKI24 w trakcie którego wyrównywane są zaburzenia wodno – elektrolitowe, podawane są leki przeciwdrgawkowe i przeciwpadaczkowe znacząco zmniejsza lub nawet całkowicie eliminuje możliwość wystąpienia padaczki alkoholowej.

Decyzję i wybór formy leczenia pozostawiamy Wam! Ponieważ to Wy jesteście tu najważniejsi !!! My, KROPLOWKI24 bez względu na Wasz wybór zrobimy co w naszej mocy, żeby Wam pomóc, wspierając Was, oferując naszą wiedzę i doświadczenie, żeby cały proces powrotu do zdrowia minął efektywnie i w sprzyjających warunkach.

Gwarantujemy dyskrecję, profesjonalizm, najwyższe standardy i bezpieczeństwo, ale również tolerancję, wyrozumiałość i przyjacielską atmosferę.

Nasza wysoka skuteczność oparta jest na doświadczeniu z pracy w wielu miejscach takich jak m.in., Pogotowie Ratunkowe, Szpitalny Odział Ratunkowy, oddział detoksykacyjny, oddział psychiatryczny, izba wytrzeźwień i w wielu innych miejscach oraz walki z własnymi uzależnieniami, wadami i słabościami.

KROPLOWKI24 dojeżdżają do pacjenta do 100 km od warszawy. Jeśli mieszkasz dalej, nie przejmuj się ! Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i ustaleniu jak możemy Ci pomóc, dojeżdżamy do pacjentów w całej Polsce. Stacjonarnie, w naszym ośrodku w Konstancinie Jeziorna (jedna z podwarszawskich miejscowości) przyjmujemy pacjentów z całego świata.