Wszywka alkoholowa Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem
Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem

Czym jest wszywka alkoholowa (ESPERAL)?

ESPERAL to nazwa handlowa leku kojarzonego przez wielu Polaków, nie tylko tych chcących wygrać z nałogowym spożywaniem alkoholu, czyli uzależnieniem. Popularnie zwana też wszywką, zaszyciem, zacerowaniem itd. itp. Nazwa Esperal silnie zakorzeniła się w języku Polskim i mimo tego, że pod tą nazwą lek nie jest już produkowany to i tak wszyscy wiedzą, o co chodzi. Obecnie w sprzedaży jest lek o nazwie Disulfiram WZF (tabl. do zaszycia) oraz Anticol (tabl. do połykania). Poza nazwą nie ma między tymi lekami żadnej różnicy. Substancja czynna obydwu leków jest taka sama i w ten sam sposób silnie działa w połączeniu z alkoholem. Główna różnica polega na tym, że jedne tabletki zaszywamy głęboko w ciele, najczęściej w pośladku a drugie musimy połknąć. I od razu informuję, że nie można tych leków zamieniać. Znaczy to, co do zaszycia jest do zaszycia i nie łykamy i odwrotnie. Każda z metod przyjmowania tego leku ma tzw. swoje plusy i minusy. Podsumowując, Esperal to jest to samo co ESPERAL i ANTICOL !!!
Esperal, przez lata obrósł w różnego rodzaju mity i legendy. Postaram się więc w skrócie opisać działanie leku oraz przytoczyć argumenty za i przeciwko stosowaniu Disulfiramu.
Esperal i jego działanie jest bardzo indywidualne tak jak oddziaływanie każdego innego leku na nasz organizm. Wszyscy wiemy, że jednemu na ból zęba pomoże lek od Goździkowej innemu Paracetamol a jeszcze innemu tylko APAP (którego i tak substancją czynną jest Paracetamol) i o ile niektórym wszywka alkoholowa może pomóc w powrocie do normalnego życia, inni mogą nie odczuć żadnego postępu w walce z nałogiem alkoholowym.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Przed zaszyciem leku powinno się zachować ok 24 godz. abstynencję lub przejść odtrucie alkoholowe. W obydwu przypadkach można skorzystać z naszej pomocy umawiając się na detoks alkoholowy lub zaszycie pod nr tel.: 608162216.
Naszym pacjentom oferujemy zabieg odtrucia alkoholowego w warunkach domowych jak i stacjonarnie w naszym Ośrodku gdzie można się zregenerować i oczyścić pod czujnym i fachowym wzrokiem personelu medycznego i przy wsparciu i motywacji wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów. Lek występuje tak jak wspomniałem wcześniej w postaci tabletek, które zaszywane są głęboko podskórnie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i raczej nie wiąże się z jakimikolwiek dolegliwościami. Zazwyczaj stosowane są szwy rozpuszczalne i opatrunek ochronny. Jest to prosty zabieg który można wykonać zarówno w gabinecie jak i w domu pacjenta.

Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem

Detoks alkoholowy przed zaszyciem.

Odtrucie alkoholowe zmniejsza lub całkowicie eliminuje dolegliwości zespołu odstawienia oraz skraca czas potrzebny do zabiegu implementacji Esperalu po ostatnim spożyciu alkoholu.

Esperal działanie

Lek zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Hamuje działanie enzymu wytwarzanego w wątrobie – dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia metabolizm, utlenianie, aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. Kumulujący się w organizmie aldehyd octowy powoduje objawy zatrucia. I wtedy zaczynamy szukać „dziury do zdechnięcia” Osoba, która poddała się zaszyciu już w kilka minut po wypiciu alkoholu może doznać szereg nieprzyjemnych objawów. U takiego człowieka zwiększa się nawet dziesięciokrotnie nietolerancja alkoholu co skutkuje narastającym złym samopoczuciem.

Co może się dziać, jeśli jesteśmy „zaszyci” i jednak spróbujemy się napić alkoholu:

– nudności,
– wymioty,
– biegunka,
– zaczerwienienie twarzy,
– ból i zawroty głowy,
– drżenie rąk,
– kołatanie serca,
– ból w klatce piersiowej,
– trudności w oddychaniu,
– uczucie duszności,
– lęk i niepokój,
– nadmierne pocenie się,
– trudności w zasypianiu i koncentracji itd. itp.
Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem 6

Objawy te mogą być odczuwalne już po kilku, kilkunastu min. od spożycia dawki alkoholu i mogą się utrzymywać do kilkunastu godzin. W najgorszym przypadku spożywanie alkoholu po zaszyciu może skończyć się zawałem serca. Dlatego jeśli już postanowiliście spróbować, co będzie się z wami działo po implementacji wszywki alkoholowej i jeśli macie jakiekolwiek dolegliwości, które was niepokoją koniecznie skonsultujcie się z nami lub najbliższym lekarzem. Może okazać się, że będziecie potrzebowali odtrucie alkoholowe.
Oczywiście nie wszystkie lub nie wszystkie naraz opisane dolegliwości są odczuwane przez każdego pacjenta i nie z jednakową siłą. Jednak ze względu na niosące ze sobą zagrożenie zdrowia i życia pacjenta stosowanie tego leku powinno być świadomym wyborem pacjenta. Powinien znać konsekwencje i mieć autentyczną chęć rzucenia nałogu.
Tłumacząc zasadność sięgania po Esperal i całą ideę wymyślenia takiej formy przeciwdziałania alkoholizmowi trzeba wyjaśnić, jak wpływa on na alkoholików. Niestety, wszywka alkoholowa nie powoduje braku chęci do spożywania alkoholu!!! Nie zmienia nic w naszym mózgu, nie powoduje wzrostu silnej woli, nie zmienia naszego nastawienia do życia i nie uczy nas radzenia sobie z problemami i kłopotami. Esperal nie powoduje zmiany otaczającego nas świata, nie uczy radzenia sobie z emocjami. Nie sprawi, że nagle nie będziemy mieli pokusy napicia się ani nie sprawi, że wrócimy do umiejętności picia alkoholu w sposób kontrolowany. Alkoholizm jest chorobą na całe życie i tylko motywacja i chęci poparte umiejętnością radzenia sobie z przeciwnościami życia i nauczenie się regulowania emocji daje nam szanse do życia bez nałogu.
Zaszycie to zaledwie jeden z elementów wspomagających motywacje a jego głównym celem jest wywołanie awersji do przyjmowania płynów i pokarmów zawierających alkohol. I chociaż wszycie Disulfiramu nie jest zalecane przez część środowiska terapeutycznego to jest całkowicie legalne i przynosi pozytywne skutki (czyli abstynencję) niektórym pacjentom.
Znacznie lepsze i trwalsze efekty osiągniemy, gdy wszywkę alkoholową (jako element motywacji) zastosuje się w połączeniu z rozpoczęciem terapii, która jest jedyną formą leczenia dającą długotrwałe skutki. Mogą być to np. spotkania w gronie anonimowych alkoholików, indywidualne sesje z terapeutą lub pobyt w Ośrodku Terapii Uzależnień. Wybór formy pozostaje w kwestii pacjenta, ważne jest tylko albo aż żeby chciał i miał motywacje do zmian w swoim życiu.

Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem

Co więc przemawia za stosowaniem Esperal?

Psychiczna bariera i wsparcie silnej woli. Osoby uzależnione nie mają nad sobą pełnej kontroli i potrzebują jakiegoś bodźca lub bariery, która będzie powstrzymywała je od picia. Wszywka jest właśnie taką pewnego rodzaju blokadą, gdyż osoba uzależniona przed obawą skutków ubocznych i lękiem przed zagrożeniem zdrowia i życia powstrzymuje się przed sięgnięciem po alkohol. Wszywka alkoholowa w związku ze swoim nieprzyjemnym działaniem w połączeniu z alkoholem jest więc pewnego rodzaju motywatorem i odstraszaczem od spożywania alkoholu. U osób świadomych problemu alkoholowego i zdeterminowanych do zerwania z nałogiem może wspierać ich silną wolę i wspierać proces terapeutyczny. Esperal w postaci tabletek zaszywanych podskórnie jest lekiem długo działającym. Długość działania określona jest na ok 12 miesięcy. O konieczności kolejnego wszycia decyduje każdorazowo lekarz ale zabiegu nie powtarza się częściej niż co 8 miesięcy.

Minusy Esperal

Niebezpieczne skutki uboczne. Lek, blokując metabolizm alkoholu może spowodować skutki uboczne które w konsekwencji mogą spowodować niewydolność krążeniowo –oddechową lub udar mózgu. Esperal nie leczy, ma za zadanie odstraszać przed spożywaniem wyrobów alkoholowych, powodować awersje do ich spożywania poprzez różnego rodzaju dolegliwości w połączeniu z alkoholem. Sprawdza się więc tylko u osób świadomych i chętnych zmienić swoje życie. Jak każdy lek i każda substancja chemiczna ma swoje przeciwwskazania do stosowania, są to m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia, nerek i wątroby, choroby psychiczne, skłonności samobójcze, alergie. Każdorazowo więc wszycie Esperalu poprzedzone jest badaniem i wywiadem lekarskim i uzależnione jest od decyzji lekarza. Konieczna jest też świadoma zgoda pacjenta na zabieg. Kolejnym minusem wszywki alkoholowej jest długość działania (8 – 12 miesięcy) i tak jak wspomnieliśmy wcześniej, brak właściwości leczniczych i niwelujących uzależnienie. Wszywka skuteczna jest wtedy, kiedy jest i kiedy działa. Po rozpuszczeniu się i zmetabolizowaniu w organizmie przestaje działać a pacjent bez nabycia umiejętności radzenia sobie z uzależnieniem pozostawiony jest i zdany tylko na swoją silną wolę. Oczywiście, można zgłosić się po kolejne zaszycie jednak wielu pacjentów, którzy nie skorzystali w międzyczasie z terapii powraca ponownie do nałogu.

Wszywka alkoholowa Esperal - Warszawa i okolice z dojazdem
Jeśli potrzebujesz odtrucia alkoholowego, kroplówki, detoksu alkoholowego lub dodatkowych informacji czy wyjaśnienia to zapraszam do kontaktu z nami.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz odwiedzając naszą stronę kroplowki24.pl lub śledząc nasze FB www.facebook.com/kroploweczka
Zadzwoń teraz