Padaczka alkoholowa - Warszawa
(leczenie, kroplówki witaminowe)

Co warto wiedzieć o padaczce? - detoks alkoholowy organizmu - odtrucie alkoholowe - Warszawa, Konstancin Jeziorna.

Detoks alkoholowy, kroplówki, detoks organizmu - Warszawa
Jedna z chorób, której obawiają się zarówno pacjenci, jak i ich rodziny. No i powiedzmy sobie szczerze, dla postronnego świadka zazwyczaj nie wygląda za ciekawie. Padaczka przeważnie kojarzona jest i znana przez większość ludzi jako upadek na ziemię, często z wydaniem głośnego dziwnego krzyku z towarzyszącymi, prężeniami, drżeniami, drgawkami kończyn, wykrzywieniem twarzy, wywróceniem oczu, wypływem śliny z ust, czasem podbarwionej na czerwono (przygryzienie języka), sinica. Zdarza się, że pacjent podczas ataku oddaje mimowolnie stolec i mocz. Podczas ataku padaczki pacjent jest nieprzytomny, czyli nie jest w stanie samodzielnie i świadomie się poruszać, reagować na bodźce bólowe, utrzymywać z nami kontakt, odpowiadać na pytania. Jeśli trzęsie się, ma drżenia ust, brody, głowy, kończyn czy tułowia, ale jest w stanie z nami rozmawiać, czy świadomie się poruszać i przemieszczać mamy raczej do czynienia z drżeniami nie drgawkami towarzyszącymi wychłodzeniem lub przegrzaniem organizmu, zespołem abstynencyjnym (odstawienie alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych), efekt niektórych chorób np. neurologicznych. Napad padaczkowy trwa krótko, z reguły od kilkunastu sekund do 2-3 minut. Po napadzie pacjent może być senny, zmęczony, może odczuwać ból mięśni i/ lub głowy.
Kroplówki witaminowe Warszawa detoks

Jeżeli u osoby, która nie chorowała wcześniej na padaczkę, wystąpi napad padaczkowy z drgawkami i utratą przytomności, należy wezwać pogotowie ratunkowe (tel. 999 lub 112).

Detoks alkoholowy, kroplówki, detoks organizmu - Warszawa

Co należy zrobić, jeśli jesteśmy świadkami padaczki.

Przede wszystkim zachować spokój i zadbać o bezpieczeństwo. Wiem, nie jest łatwo, bo padaczka zazwyczaj przytrafia się niespodziewanie i ustaliliśmy, że można się przestraszyć.
– Jeśli, masz możliwość, załóż rękawiczki,
– Ułożyć chorego w bezpiecznym miejscu, zabezpieczyć go przed upadkiem, skaleczeniem, urazem głowy, tułowia i kończyn, szczególnie dbamy o bezpieczeństwo głowy,
– Kontrolować oddech i drożność dróg oddechowych.
– W czasie napadu nie należy otwierać zaciśniętych szczęk i wkładać żadnych przedmiotów do ust i rąk pacjenta, nie należy przytrzymywać siłą rąk i nóg chorego, nie można wlewać wody ani podawać leków do ust, jeśli chory jest nieprzytomny.
– Poczekać, aż napad ustąpi, ułożyć chorego na boku (pozycja bezpieczna), aby uniknąć zakrztuszenia się lub zadławienia, pozostać z chorym aż do czasu odzyskania pełnej sprawności.
– Po zakończeniu napadu chory może być zdezorientowany i senny (należy mu pozwolić odpocząć) lub pobudzony (nie należy używać siły).
– Jeśli po napadzie mimo udrożnionych dróg oddechowych pacjent nie oddycha samodzielnie, wzywamy Pogotowie Ratunkowe (tel.: 999 lub 112) i rozpoczynamy resuscytację !!!
– Jeśli napad przedłuża się lub występują kolejne napady, należy wezwać pogotowie.

Takie są fakty

Nie będę się tu zajmował rozpisywaniem i opisywaniem przyczyn, wyjaśnianiem różnic i klasyfikacjami padaczki, bo jest tego całkiem sporo i nie dotyczy tylko zespołu objawów opisanych wyżej. Pamiętajcie, że zawsze, jeśli macie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia i życia powinniście się skontaktować z lekarzem. Padaczka jest jedną z chorób owianą różnymi legendami nie tylko co do jej występowania, ale różnych metod zapobiegania, udzielania pierwszej pomocy i leczenia. Jednym z rodzajów padaczki który, chciałbym szerzej opisać, jest tzw. padaczka alkoholowa. Padaczka alkoholowa to napady drgawkowe występujące w okresie zespołu abstynencyjnego u osób uzależnionych od alkoholu. Drgawki pojawiają się od kilku godzin do tygodnia po przerwaniu ciągu spożywania alkoholu. Są to najczęściej duże napady padaczkowe, czyli związane z wystąpieniem większości objawów opisanych wyżej. Pojedynczy napad padaczkowy trwa od kilkunastu sekund do kilku minut, jeśli jednak po ataku padaczkowym pacjent nie odzyskuje świadomości i dochodzi do kolejnego ataku, mówimy o wystąpieniu, stan padaczkowego, jest to stan zagrożenia życia, (koniecznie wezwij Pogotowie Ratunkowe, tel.: 999 lub 112). U 30% drgawki są wstępem do majaczenia alkoholowego. Ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych jest trzykrotnie większe w chorobie alkoholowej i wzrasta w związku z przewlekłym i zwiększonym spożyciem alkoholu. Występuje u 15% osób uzależnionych od alkoholu i w 70% związana jest z alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Aby leczyć padaczkę alkoholową, konieczny jest detoks alkoholowy oraz dalsze leczenie odwykowe.
Kroplówki witaminowe Warszawa
Padaczka alkoholowa u większości pacjentów (utrzymujących abstynencję) nie jest chorobą trwałą a napady, ustępują w ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia abstynencji. Jednak u ok. 25% staje się padaczką utrwaloną. Najczęściej, gdy są dodatkowe czynniki, jak urazy czaszkowo- mózgowe które, niestety często zdarzają się osobom nadużywającym alkohol. Niestety nie ma metody ani 100% pewności, żeby nie doszło do napadu padaczki w trakcie odstawiania alkoholu po ciągu jednak zgłoszenie się na odtrucie alkoholowe pod kontrolą wykwalifikowanych osób znacząco, zmniejsza ryzyko wystąpienia napadu. Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom z chorobą alkoholową. Wiedza, doświadczenie i umiejętności zdobyte w pracy na różnych stanowiskach w placówkach ochrony zdrowia oraz podczas przeprowadzonych detoksów sprawiają, że cały proces zdrowienia będzie przeprowadzony pod opieką osób, które znają się na swojej pracy i przy użyciu leków i wytycznych dających najszybszy powrót do zdrowia.
Naszym pacjentom oferujemy nie tylko odtrucie wyjazdowe, ale również w naszym ośrodku stacjonarnie. Przed wyborem formy detoksu zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym regeneracji.
Zadzwoń teraz